Laktační poradenství

Laktační poradenství - s láskou ke kojení

Ze studií vyplývá, že mateřské mléko je jedinečný zdroj výživy, který nebudeme moci nikdy nahradit. Mlékem dítě dostává do těla řadu cenných látek. Každé ženě se tvoří jiné mléko a to přesně podle potřeb dítěte, podle jeho věku, podle stravy maminky a dokonce i podle zdraví maminky i dítěte.

Dítě kojením dostává přesně tolik živin, kolik právě v jeho věku potřebuje, protože složení mléka se vždy přizpůsobuje potřebám dítěte. Tedy žádné náhražky mateřského mléka této dokonalosti nikdy nedocílí. Například kmenové buňky může svému dítěti předat pouze kojící matka z mateřského mléka.

Kojení mateřským mlékem má další výhody, je vždy připravené, vždy čerstvé s ideální teplotou a svým složením se vždy nejlépe přizpůsobí potřebám děťátku. Odpadá sterilizace předmětů, které bychom museli použít při umělém mléku. Další výhodou je ekonomická stránka, kdy matka utratí tisíce korun za výživu svého dítěte a stejně nedocílí oné dokonalosti, které poskytuje mateřské mléko.

Další obrovskou výhodou pro kojící ženu je menší riziko karcinomu prsu, ovárií, po porodu dochází rychleji k retrakci dělohy, tím se snižuje i krevní ztráta a možnost poporodních depresí.

Kojení je nejen zdroj výživy dítěte, ale také mu poskytuje uklidnění a budujeme mezi matkou a dítětem pevné pouto.

Velmi ráda Vás navštívím a s kojením pomohu. Je to to nejlepší, co můžete udělat pro Vaše děťátko i sebe.